مطالب علمی آموزشی و ثتبی | بلاگ شخصی حسین مرادی راد

مطالب فنی | علمی | آموزشی | حقوقی | ثبتی | شرکت ها و برند تجاری

مطالب علمی آموزشی و ثتبی | بلاگ شخصی حسین مرادی راد

مطالب فنی | علمی | آموزشی | حقوقی | ثبتی | شرکت ها و برند تجاری

تمامی مطالب حقوقی و ثبتی در ایران را در این وبلاگ پوشش میدهیم

مدیریت وبلاگ : حسین مرادی راد
مدیریت مطالب: علی امیرحسینی

معرفی همکاران معتبر جهت انجام امور ثبتی:

موسسه کاردان ارقام

در حالی که هر کسی می تواند به طور حضوری درخواست علامت تجاری یا علائم تجاری را بدهد ، آن را در دفتر مارک تجاری واقع در تهران درخواست کند و نیازی به اخذ وکیل با استفاده از مشاوره یک وکیل متخصص در مالکیت صنعتی و آگاهی لازم نیست. قبل و بعد از ثبت علائم تجاری ، در وقت و مشکلات خود صرفه جویی کنید. تجربه نشان داده است که در بسیاری موارد اقدامات قانونی صورت گرفته توسط فرد بدون مشورت با کارشناسان بسیار گرانتر و زمان بر است و در بعضی موارد به دلیل مسیر اشتباه ممکن است اصلاح آن غیرممکن یا بسیار دشوار باشد. دشوار خواهد بود و مدت زمان زیادی طول خواهد کشید.
اداره ثبت ثبت اسپانیا با وکلائی متخصص در علائم تجاری ثبت شده در اصفهان (ثبت علائم تجاری ، ثبت علائم تجاری ، ثبت آرم) خدمات زیر را به مشتریان خود ارائه می دهد:

    قرارداد با ثبت نام اسپانیا شفاف است و حق الکل پس از ثبت علامت تجاری به دست می آید.
    قبل از شروع ثبت نام ، علائم تجاری مورد نظر مورد جستجو قرار می گیرد و کلیه جنبه های قانونی آن در صورت لزوم در طی مراحل ثبت نام بررسی می شود. در غیر اینصورت از مشتری نام جدیدی خواسته می شود.
    در صورت اقدام ، اگر به هر دلیلی علائم تجاری درخواست شده از امتناع از صدور اخطار نتیجه بگیرد ، ثبت نام اسپانیا موظف است ثبت نام برند جدید را بدون هیچ گونه هزینه ای برای مشتری انجام دهد. این امر تا زمانی که برند به عنوان مشتری ثبت نگردد ، بدون محدودیت ادامه خواهد یافت.
    اگر علائم تجاری خود را از طریق Instituto Espadana ثبت کنید ، پس از ثبت نام ، از حمایت قانونی برخوردار خواهید شد.

مزایای ثبت علائم تجاری در اصفهان
در حالی که برای ثبت علامت تجاری یا علائم تجاری ثبت شده ، جز در موارد خاص (به عنوان مثال ، الزامات قانونی نصب و ثبت علائم تجاری در برخی داروها ، مواد غذایی و آرایشی خاص) الزامی نیست. بازاریابی موفقیت آمیز در همه زمینه های ثبت برند ضروری است. زیرا افراد زیادی وجود دارند که پس از سالها بازاریابی و بازاریابی ، متوجه شده اند که علائم تجاری آنها اساساً به دلایل قانونی ثبت نمی شود ، همه سخت کوشی آنها از بین می رود. همچنین افرادی بوده اند که پس از شناسایی و بازاریابی برند خود ، با نام تجاری خود به رقابت پرداختند. آنها همچنین ممکن است بعد از استفاده از مارک دریابند که مارک تجاری آنها قبلاً توسط شخص دیگری استفاده شده است و ناگهان مسئول خسارت های بزرگ هستند.
بنابراین ، در عصر مدرن ، ثبت علامت تجاری یا علامت تجاری مهمترین قدم در هر منطقه تجاری ، اعم از آن کالا یا خدمات است.
مطابق تبصره 1 قانون ثبت علائم تجاری و اختراعات ثبت شده در تاریخ 1 ژوئیه 2011 ، ثبت علامت تجاری در ایران اختیاری است ، مگر اینکه دولت بخواهد غیر از این بخواهد. اما ماده 2 می افزاید: "حق انحصاری استفاده از علامت تجاری ثبت شده فقط توسط شخصی که علامت تجاری خود را ثبت کرده است ، شناخته خواهد شد."
بنابراین ، اشخاص تجاری ملزم به ثبت علامت تجاری نیستند ، مگر اینکه توسط دولت بخواهد. اما ، استفاده انحصاری از علامت تجاری در معرض و ثبت نام علامت تجاری است ، به این معنی که افرادی که علائم تجاری خود را ثبت نمی کنند ، نمی توانند از استفاده از علامت تجاری توسط مارک های دیگر و بنابراین ، توسط همه جلوگیری کنند. بازرگانان و موسسات تجاری. علائم تقلب و تقلید علائم شما را ثبت می کند.
مطابق ماده 5 فرمان 3 مه 1928 مواردی که دولت برای ثبت نام اجباری دانسته است موارد زیر است:
1- داروهای خاص (سپسیس) برای استفاده پزشکی یا غیر پزشکی با یا بدون نسخه.
2- غذاهایی که در بسته بندی یا ظروف مخصوصی مانند مواد غذایی کنسرو شده ، آرد مخصوص ، انواع چای ، شکلات ، شیرینی ، پنیر ، شیر ، مربا ، ترشی ، کره و روغن های مختلف و غیره قرار دارند.
3. آب معدنی یا گازدار ، شربت آب میوه ... که با نام و ظرف مشخصی به فروش می رسد.
4- مواد آرایشی جهت استفاده مستقیم به بدن انسان مانند صابون ، رب ، پودر ، عطر ، ادکلن و پماد.
کلیه اقلام دارویی ، پزشکی و مواد غذایی ذکر شده در این آیین نامه ، چه در داخل ایران و چه در خارج از کشور ساخته شده و به کشور وارد شده و با نام خاصی که بر روی آن برچسب خورده شده است به بازار عرضه می شود ، باید دارای یک مارک تجاری یا مارک تجاری ثبت شده بوده و برچسب زیر را نشان دهید :
الف - نام تجاری و مارک تجاری ثبت شده از کشور مبدا.
ب) شماره ثبت علائم تجاری در ایران
مطابق ماده 2 این اساسنامه ، قبل از فروش سکس در کالاهای وارداتی خارجی ، باید نام تجاری و مشخصات قبلی ذکر شود.
برچسب آیین نامه مذکور در ماده 1 باید به گونه ای قرار داده شود که از بسته بندی یا ظرفی که جنس آن فروخته می شود ، به راحتی حذف نشود و تهیه آن نیز باید باشد.

پس از اعلام اولین تماس و ارسال مدارک به صورت جسمی به اداره مالکیت معنوی ، پرداخت باید از طریق سامانه انجام شود تا نخستین روزنامه رسمی و پرداخت هزینه ، پس از 31 روز از تاریخ روزنامه مرحله اول اگر شخص نتواند به درخواست ثبت مارک تجاری دوم اعتراض کند و سپس می توانید یک سند علامت تجاری نهایی دریافت کنید.
ثبت علائم تجاری در یک دفتر ویژه انجام می شود که به شرح زیر است:
الف - تاریخ و ترتیب اظهارنامه
ب) تاریخ و شماره ثبت علائم تجاری و مشخصات مندرج در ماده اول آیین نامه
ج) نمونه ای از مارک را در جایی که به آن اختصاص داده شده است وارد کنید.
د) حق دریافت و دریافت هزینه برای هر کلاس.
ه) امضای رئیس شعبه یا معاون ثبت دفتر شما.
دفتر ثبت شرکتها و دارایی های صنعتی نسخه های چاپی را برای ثبت نام تهیه کرده است که موارد زیر را نشان می دهد و یک نسخه کامل از علامت تجاری در آن ضمیمه شده است.

متقاضیان مربوطه که قصد ثبت نام در یک نماد تجاری در اصفهان را دارند ، باید فرم ثبت نام را از طریق سامانه دفتر مالکیت معنوی تکمیل کنند و هزینه ثبت نام را بصورت الکترونیکی در سیستم تعیین شده واریز کنند. در این مقاله سعی شده است تا توضیحی کامل و کامل ارائه شود.
1- تاریخ دریافت اظهارنامه و شماره ثبت آن در دفتر اظهارنامه.
2. تاریخ ثبت مارک و شماره ثبت آن.
3. نام ، شغل ، اقامت و ملیت صاحب نام تجاری.
4- نوع کالا یا دسته بندی کالاها و کالاهایی که از برند برای شناسایی استفاده می شود.
5- مؤلفه های اختصاص یافته توسط مالک برند را مشخص کنید.
6- تاریخ ، تعداد و محل ثبت نام در یک کشور خارجی اگر مارک تجاری قبلاً در کشور خارجی ثبت شده باشد.
7. تاریخ صدور گواهی.
8- مدت اعتبار را امضا کنید.
9- امضای رئیس دفتر علائم تجاری و مدیرکل اسناد و ثبت املاک.
رجیستری هزینه ثبت نام برای مارک ها و هر دسته از محصولات را مطابق با نرخ مناسب دریافت می کند و علاوه بر هر نسخه از اظهارنامه و تبلیغاتی که منتشر می شود ، به عنوان هزینه از متقاضی دریافت می کند.
این برند نقش مهمی در ایجاد اعتماد به مصرف کننده ایفا می کند. این بدان معنی است که مصرف کنندگان به راحتی می توانند بین محصولات و کیفیت محصولات و خدمات با توجه به برند تفاوت قائل شوند و در میان تعداد زیادی از محصولات یا خدمات ارائه شده ، انتخاب منطقی داشته باشند.

    ثبت نام گسترده برند در اصفهان

هر صاحب نشان تجاری یا جانشین وی یا نماینده قانونی وی می تواند ثبت نام علامت تجاری را تا شش ماه پس از انقضاء اعتبار آن هر 10 سال یکبار تمدید کند.
درخواست ثبت نام مجدد باید در دو نسخه توسط صاحب نشان یا نماینده یا نماینده قانونی وی ضمیمه شده و یک نسخه از مارک درج شود. ثبت جدید منوط به همان حقوق و هزینه هایی است که برای ثبت علائم تجاری لازم است.
ثبت جدیدی از دنباله اصلی ثبت نام در دفتر علائم تجاری انجام می شود. هر بار که ثبت نام جدید ایجاد می شود ، قوانین مربوط به تغییرات در همه جنبه ها باید کاملاً رعایت شود. ثبت جدید به تبلیغات نیاز ندارد مگر اینکه تغییری در برند ایجاد شود.
مدارک لازم برای تجدید نام تجاری شما به شرح زیر است:
1. یک برنامه تجدید مارک تجاری که شامل موارد زیر است:
الف) تعداد و تاریخ ثبت اظهارنامه و علامت درخواست تمدید.
ب) دسته یا کلاس از محصولات یا خدماتی که نام تجاری آنها برای شناسایی آنها ثبت شده است.
ج) نام و آدرس کامل صاحب علائم تجاری ثبت شده یا نماینده قانونی آن در صورت درخواست نماینده.
2. شواهد مثبت در مورد هویت متقاضی.
3. حداقل شش نسخه از علائم تجاری مطابق ماده 108 آیین نامه اعمال قانون ثبت اختراعات ، طرح های صنعتی و علائم تجاری
4- اسناد نماینده قانونی ، در صورت درخواست نماینده.
    ثبت تغییرات و نقل و انتقال با توجه به علامت تجاری ثبت شده در اصفهان

اگر تغییراتی در نام تجاری یا کلاس محصولات یا در مالکیت نام تجاری یا ملیت و نماینده قانونی مالک پس از ثبت نام تجاری اتفاق بیفتد ، چنین تغییراتی رسمی نخواهد بود مگر اینکه آنها ثبت نام کنند.
صاحب علامت تجاری می بایست هرگونه تغییر مربوط به نام ، آدرس ، ملیت و محل سکونت یا اعطای بهره برداری از علائم تجاری یا انتقال یا نقض نشان تجاری ثبت شده را بصورت کتبی و همراه با اسناد و مدارک آگاه کند. مربوط به ثبت در سوابق.
تغییرات

امروز برای فروش و صادرات هر نوع کالا و خدمات به یک برند نیاز داریم. علامت تجاری یا مارک تجاری ثبت شده یک کالا یا خدمات یک ابزار یا وسیله با ارزش است که محصول یا خدمات ثبت شده را از محصولات یا خدمات مشابه متمایز می کند ، ضمن اینکه مانع از رقابت رقابتی مشروع و رقابتی غیرقانونی می شود. .
این برند نقش مهمی در ایجاد اعتماد به مصرف کننده ایفا می کند. این بدان معنی است که مصرف کنندگان به راحتی می توانند بین محصولات و کیفیت محصولات و خدمات با توجه به برند تفاوت قائل شوند و در میان تعداد زیادی از محصولات یا خدمات ارائه شده ، انتخاب منطقی داشته باشند.

با توجه به اهمیت برند ، کارآفرینان امروزی نسبت به ثبت آن بسیار حساس هستند. قانون علائم تجاری و محافظت جدی با توجه به ثبت نام ، باعث می شود تا صاحبان برند و تولید کنندگان بتوانند تجارت خود را به شکلی مسالمت آمیز توسعه دهند ، تا اطمینان حاصل کنند که سرمایه گذاری تولیدی بدون ترس از دست دادن سودآور است. سرمایه را تأمین کنید یا درآمد لازم را برای ادامه فعالیتهای اقتصادی خود بدست نیاورید.
متقاضیان مربوطه که قصد ثبت نام در یک نماد تجاری در اصفهان را دارند ، باید فرم ثبت نام را از طریق سامانه دفتر مالکیت معنوی تکمیل کنند و هزینه ثبت نام را بصورت الکترونیکی در سیستم تعیین شده واریز کنند. در این مقاله سعی شده است تا توضیحی کامل و کامل ارائه شود.
• هزینه ثبت نام:
هزینه ثبت نام در جدول 3 پیوست من آیین نامه اجرایی ایران برای کلاس 200000 ریال فردی و یک شخص حقوقی 4،000،000 ریال ارائه شده است تا به اداره ثبت املاک صنعتی ارجاع شده و دریافت شده دفتر مرجع را ثبت کنید.
متقاضیان خارجی که مطابق مقررات کنوانسیون پاریس درخواست خود را مستقیماً به ثبت (دفتر علائم تجاری) ارسال می کنند ، باید معادل مبلغ واقعی تعیین شده در جدول نرخ رسمی را پرداخت کنند.
هزینه انتشار آگهی

ثبت (دفتر دارایی صنعتی) ، پس از پذیرش درخواست ثبت علائم ، از پذیرش درخواست به متقاضی اطلاع می دهد و اطلاعیه هزینه متقاضی را برای اطلاع عمومی منتشر می کند. آگهی باید شامل موارد زیر باشد:
یک: تاریخ و شماره اظهارنامه
(دوم) وقتی حق تقدم مطالبه می شود ، تاریخ و تعداد اظهارنامه و کشوری که در آن درخواست اولیه انجام شده است.

نام تجاری hazine sabt dar es اصفهان ra az ma beporsid
نمونه های سه نمونه
چهارم ، اجزای برند با رنگ ذکر شده ، در صورت رنگ بودن ویژگی یا ویژگی برند است.
5- لیست کالاها و خدماتی که از برند برای شناسایی استفاده می شود با استناد به طبقه بندی یا کلاسهای مربوطه طبق طبقه بندی بین المللی قبلی پرداخت نمی کند ، اظهارنامه آن یکی از آنها در نظر گرفته می شود.
شش: نام و آدرس متقاضی
هفت: نام و آدرس نماینده قانونی ، در صورت ارائه بیانیه توسط نماینده.
اگر متقاضی ظرف 30 روز از زمان دریافت اخطار ، هزینه ای را پرداخت نکرد ، اظهارات وی بی ربط تلقی می شود.
طبق ماده 55 ق. E. A. Me. همه اطلاعیه ها توسط دفتر مالکیت صنعتی در روزنامه رسمی کشور منتشر می شود.
هزینه تبلیغات در قانون ثبت علائم تجاری مشخص نشده است و باید طبق نرخ رسمی روزنامه کشور پرداخت شود. این نرخ با توجه به تعداد خطوط و ابعاد مارک تجاری ثبت شده و به رنگ سیاه یا سفید تعیین می شود.
ذکر این نکته حائز اهمیت است که تأخیر در پرداخت آگهی رسمی روزنامه به نوبه خود باعث می شود که درخواست ثبت علائم تجاری رد شود. هزینه ثبت نام زیر برای نام تجاری در اصفهان شامل دومین خبرنامه رسمی برند است که یک ماه پس از تصویب اطلاعیه دوم رخ می دهد.
 هزینه درخواست بیانیه

طبق ماده 37 ق. E. A. Me در ماده 124 آیین نامه استفاده از این قانون ، هر ذینفع می تواند ظرف 30 روز از تاریخ انتشار ابلاغ شکایت خود را در دو نسخه ارائه دهد و آن را به مرجع ثبت ارائه دهد.
اعتراض ثبت می شود و نسخه دوم با تاریخ و شماره رسید به معترض برگردانده می شود.
اعتراض باید همراه با دلایل استناد و دریافت مبلغ اعتراض باشد. مطابق جدول 3 پیوست آیین نامه اجرایی ، هزینه اعتراض شخص حقیقی نسبت به درخواست ثبت نام 1،000،000 ریال و اعتراض شخص حقوقی 3،000،000 ریال است.

 

بنابراین ، در مقاله آمده است که یکی از الزامات کارآفرینان داشتن دفتر بازرگانی است.
2) ماده 11 قانون تجارت باید قبل از نوشتن هر چیزی در دفاتر توسط ثبت یا ثبت شرکتها امضا شود.
که اگر تاجر بر خلاف بندهای یک و دو عمل کند ، جریمه می شود (ماده 15 قانون تجارت)
3- یکی دیگر از ملزومات کارفرمایان این است که دفاتر ده سال نگهداری شوند (ماده 13 قانون تجارت).
4- نام شرکت هر بازرگان باید نام خود را برای شرکت خود تعیین کند که به آن علامت تجاری داده می شود و سپس ثبت آن را انجام می دهد تا در طی شش ماه انجام شود و اعتبار علائم تجاری آن پنج سال است.
5- ثبت نام تجاری نیز برای تجار و شرکتهای تجاری الزامی است و ثبت تجاری عبارت است از ثبت اطلاعات شخصی شخص مانند (نام ، نام خانوادگی ، تاریخ تولد و ...) و نباید با نام اشتباه گرفته شود. تجاری یک نام تجاری یک نام تجاری است ، اما یک علامت تجاری ویژگی های یک بازرگان را منعکس می کند ، که این نقض یک علامت تجاری طبق ماده 16 قانون جزا است.
6. اخذ مجوز تجاری کلیه تجار که مشاغل تجاری دارند باید برای خرید و فروش کالاها ، اعزام و انجام عملیات تجاری ، مجوز تجاری با کارت شناسایی دریافت کنند.
7. مارک تجاری ثبت شده همانطور که در قسمت های قبلی توضیح داده شد ، هر یک از تجار باید یک تجارت را برای تجارت خود مشخص کنند ، که نمایانگر شیء یا محصولی است که بازرگان نشان می دهد و برای شناسایی برند. باید تشخیص داد که باید در رجیستری شرکتها ثبت شود و در روزنامه رسمی منتشر شود.
8- در سربرگ تجاری ، فاکتورهای فروش ، یادداشتها و برگه های سفید و هر نوع نوشته ای که استفاده می شود باید عنوان تجاری و شماره ثبت تجاری را نشان دهند.
9. هر بار که تغییر در مفاد اعلامیه ای که تاجر انجام داده است ، در مدت سه روز ، وی این تغییرات را در سه نسخه انجام می دهد و آنها را به اداره ثبت شرکت های محلی می فرستد تا در سوابق وی منعکس شود ، و به مقامات مربوطه ارسال می شود
10- اگر بنا به دلایل و دستورالعمل ها به تعویق بیفتد یا خاتمه یابد ، این کار را بدون تأخیر انجام می دهد.
11- اگر به مرکز اصلی شرکت ، شرکت یا شرکت تغییر کرده اید ، باید نحوه ثبت نام در دفتر بازرگانی را فاش کنید تا آن را در سوابق تجاری خود قرار دهید.
 
موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۸/۱۰/۰۷
علی امیرحسینی

ثبت برند در ایران

نظرات  (۱)

۰۷ دی ۹۸ ، ۲۲:۰۹ مصطفی رضایی

درود بر شما استاد عزیز و گرانقدر 

رضایی هستم از کارآموزان شما 

موفق باشید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی